Zvyšte hodnotu bydlení

PENÍZE
30.12.16
Přečteno 99 krát

Máte jen omezené množství peněz a chtěli byste je v do vašeho bytu či domu investovat tak, abyste zvýšili jeho hodnotu? Ukážeme vám, čemu byste měli věnovat pozornost!

Dejte domu nový kabát

Do čeho se rozhodně vyplatí investovat, jsou základní prvky, které mají dopad na životnost a další vývoj technického stavu – tedy okna, dveře, klempířina či nová fasáda včetně zateplení. Kvalitní zateplení v zimě drží v domě teplo, v létě příjemný chlad, a tak nejenže ve výsledku ušetříte za topení či klimatizaci, ale navíc také zvyšujete hodnotu vašeho domu.


Dle odborníků na reality má stavebně-technický stav domu až dvacetiprocentní vliv na prodejní cenu. Celková vnější rekonstrukce tak výrazně zvyšuje cenu vašeho domu.


Pokud budete mít v budoucnu zájem váš dům prodat a přestěhovat se, nová fasáda se zateplením budou klíčové dominanty vašeho prodejního inzerátu. 

Hypoteční kalkulačka Spočítat Spočítat Spočítat Rádi vám poradíme po telefonu

Pořiďte si moderní kuchyň

V případě stěhování si nábytek z obývacího pokoje či ložnice s největší pravděpodobností vezmete s sebou, a tak pokud chcete investovat do vybavení domu, které v něm zůstane i případným novým majitelům v případě vašeho pozdějšího stěhování, zaměřte se na kuchyň.


Z pohledu žen je kuchyň jejich hlavní teritorium v domě, a tak si při výběru nového bydlení vybírají také právě podle vybavenosti této místnosti. Rozložení kuchyně samozřejmě závisí na prostorových možnostech daného domu, nicméně by měla být dodržena zásadní pravidla:


  • Kuchyni obětujte hodně místa – při vaření či mytí nádobí to oceníte
  • Nešetřete na spotřebičích ani materiálu
  • Volte odolné materiály, které vydrží dlouhou dobu a budou zároveň ladit se zbytkem domu
  • Poraďte se s profesionálními designéry

Vytvořte z domu nedobytný hrad

Vyplatí se také myslet na bezpečnost a vybavit svůj dům vhodně zvolenými bezpečnostními prvky. Zámky na okna a dveře, elektronický alarm opatřený heslem proti případnému vloupání. To vše při případném prodeji zůstává, jinými slovy tedy zvyšuje hodnotu vaší nemovitosti. 

Chytré investice několikanásobně zvyšují hodnotu vaší nemovitosti

Těmito chytrými investicemi, které se budou pohybovat v řádech jednotek procent celkové částky, kterou jste za své bydlení utratili, můžete zvýsit hodnotu vaší nemovitosti i o desítky procent


Přesně tak to udělal pan Josef z Ostravy, který do svého domu investoval.


„Koupil jsem starší rodinný dům, který jsem zrekonstruoval za zhruba 250 tisíc, zařídil jsem novou kuchyň na míru a koupelnu. Když jsem pak dům po pěti letech prodával, jeho cena byla vyšší o necelý milion korun,“ říká. 

publikováno redakci hypoteka.cz

Naším cílem je vám pomáhat dělat správná finanční rozhodnutí při tak důležitém životním okamžiku, jako je pořízení vlastního bydlení.

Sdílet článek na:

Potřebujete více informací?

nebo

nás kontaktujte zdarma na telefonním čísle 800 212 220

Sledujte násna Facebooku