Znáte americkou hypotéku?

RADÍME
06.09.17
Přečteno 876 krát

Banky uvádějí, že ji můžete využít na cokoliv. Zjistěte víc.

Pokud vás čeká větší investice a přemýšlíte o úvěru, přitom máte vhodnou nemovitost k zástavě, řešením může být americká hypotéka. Banky často uvádějí, že ji můžete využít na cokoliv. Jde vlastně o neúčelový úvěr zajištěný nemovitostí. K čemu se tedy hodí?

Konkrétními příklady jsou třeba:

- studium v zahraničí,

- nový automobil,

- vypořádání společného jmění manželů při rozvodovém řízení,

- úhrada notářských a soudních poplatků. 

Dalším příkladem může být situace, kdy jste si na nemovitost půjčili třeba od rodičů a ti potřebují po několika letech hotovost zpět. Pokud zjistíte, že závazku nejste schopni dostát prostřednictvím vlastních zdrojů, nabízí se právě třeba americká hypotéka


Využití je opravdu široké, účel zde banku prostě „nezajímá“.

Hypoteční kalkulačka Spočítat Spočítat Spočítat Rádi vám poradíme po telefonu

Jedna za všechny

„Velmi často, možná ve většině případů, však americkou hypotéku klienti využívají ke konsolidaci menších úvěrů. Pokud byste se rozhodli pro klasický spotřebitelský úvěr, vyjde vás to několikanásobně dráž kvůli nesrovnatelným úrokovým sazbám obou typů úvěrů. Stejně jako klasickou účelovou hypotéku ji ale musíte zajistit nemovitostí,“ vysvětluje Markéta Ada Galudárová, hypoteční specialistka Moneta Money Bank, a současně dodává: „Navíc jakmile všechny půjčky nahradíte jednou, ušetříte i za poplatky vztahující se k jednotlivým půjčkám.“

Snížení měsíčních splátek

Velkým benefitem americké hypotéky, který přímo vybízí ke sloučení úvěrů, je pak delší splatnost oproti ostatním spotřebitelským úvěrům. Měsíční splátka po konsolidaci se tak může výrazně snížit. 


Rozložení v horizontu let záleží na podmínkách konkrétní banky. Většinou se však setkáte se splatností dvacet let. Maximální doba je pak ještě někdy omezena věkem nejstaršího žadatele. Banky často požadují, aby byla hypotéka splacena do 65ti let nejstaršího žadatele.

Z hlediska výše úvěru záleží na odhadní ceně nemovitosti, kterou dáte do zástavy – může jich být i několik. Z této hodnoty pak většinou získáte úvěr ve výši 70 %, někdy i 80 % hodnoty zastavených nemovitostí.

 

Stojí však za to zmínit, že pokud je účelem, který míníte financovat, vaše potřeba bydlení, nemá cenu spekulovat, jestli americká nebo klasická. Jasnou volbou je pak pro vás klasický hypoteční úvěr,“ upozorňuje Galudárová.

Podmínky získání

Abyste se stali úspěšnými žadateli o americkou hypotéku, měli byste splnit obdobné podmínky jako u klasické účelové hypotéky:


- být fyzickou osobou starší 18 let,

- mít trvalé bydliště nebo povolení k pobytu na území České republiky,

- prokázat dostatečnou bonitu,

- jestliže je vaším zdrojem příjmu zaměstnanecký poměr, neměli byste být ve zkušební ani výpovědní lhůtě,

- pokud podnikáte, tak alespoň jeden kalendářní rok. 

publikováno redakci hypoteka.cz

Naším cílem je vám pomáhat dělat správná finanční rozhodnutí při tak důležitém životním okamžiku, jako je pořízení vlastního bydlení.

Sdílet článek na:

Potřebujete více informací?

nebo

nás kontaktujte zdarma na telefonním čísle 800 212 220

Sledujte násna Facebooku