Štědrovečerní stůl třikrát jinak

ŽIVOTNÍ STYL
21.12.17
Přečteno 164 krát

Jaký styl je ten váš?

Dřív lidé usedali ke štědrovečerní večeři, když se na obloze objevila první hvězdička. Hospodář zapálil svíčku symbolizující ukončení půstu, rodina usedla ke krásně prostřenému stolu a pustila se do bohaté večeře.

 

I dnes je štědrovečerní večeře jedním z nejslavnostnějších momentů v roce, proto se snažíme, aby tato chvíle byla nezapomenutelná. I když hlavní roli hraje jídlo, vyplatí se zaměřit i na prostření slavnostní tabule. Přispěje ke správné atmosféře vašeho domova.

 

Ladit ji můžete do barev a tónů, které se vám hodí do interiéru, nebo se nechat inspirovat určitým stylem. Který je ten váš?

České a tradiční

Hypoteční kalkulačka Spočítat Spočítat Spočítat Rádi vám poradíme po telefonu

Potrpíte si na styl našich babiček? Pak jistě vytáhnete zděděný servis, který používáte jen v ty nejdůležitější chvíle. Na stůl se hodí pečlivě vyžehlený bílý ubrus, přes který můžete případně přehodit ještě jeden slavnostní, třeba ručně vyšívaný.

 

Na stole se krásně vyjímá něco živého – ať jsou to květy, jehličí ve váze nebo adventní věnec, na kterém hoří všechny čtyři svíce. Pokud ho nemáte, zapalte svíčky na svícnu.

 

Vedle talířů a skleniček na přípitek konečně přišel čas i na servírovací tácy a mističky, které jsou součástí klasických servisů. Látkové ubrousky se v této chvíli hodí více než papírové.

 

Na stole by kromě kapra a salátu nemělo chybět vánoční cukroví, kousek vánočky, ale taky třeba sušené ovoce, ořechy, jablíčka (nezapomeňte si jedno rozkrojit a podle hvězdičky nebo křížku v jádřinci vyčíst, jak se vám bude dařit příští rok). Pod talíř každému členovi rodiny schovejte šupinu, aby měl příští rok štěstí a peníze.

Pro klasický český styl zvolte kombinaci červené a lesní zelené. Moderní švih dodá světelný řetěz nainstalovaný přímo na stole.