Jak na homestaging

VIDEO
09.01.17
Přečteno 219 krát

Jak rychle a efektivně připravit nemovitost na prohlídku?

Podívejte se s námi na zaručené tipy, jak zkrášlit a ještě více zatraktivnit váš byt, dům či chatu před návštěvou potenciálních kupců. Home staging funguje po celém světě, využijte jej i vy!

Hypoteční kalkulačka Spočítat Spočítat Spočítat Rádi vám poradíme po telefonu

Profesionální příprava a prezentace vašeho objektu tak, aby se v očích potenciálních kupců zvedla jeho atraktivita, vznikla jako služba pod pojmem home staging již v 80. letech minulého století ve Spojených státech amerických, odkud se pak rozšířila do Evropy.


V dnešní době působí všude po světě celá řada firem, která se home stagingem zabývá, a tak, pokud se na to necítíte sami, můžete využít služeb profesionálů. Ti se kromě návrhů na prostorné rozmístění nábytku a dekorací postarají i o zapůjčení dekorativních předmětů, které po dobu prodeje vytvoří útulný pocit domova pro všechny zájemce.


Pojďme se podívat na několik tipů, které jsme odkoukali od profesionálních home stagerů:

Homestaging video

Naše tipy jak nejlépe připravit nemovitost na prohlídku

1. Ukliďte si!

Prvním krokem je důkladný úklid. Utřete prach, vysajte koberce, vytřete podlahu, pořádně vyvětrejte a zbavte se šmouh na všem skleněném. Poté se vrhněte na veškeré přebytečné vystavené předměty.


Tím máme na mysli různé suvenýry z cest, pohledy připnuté magnetem na ledničce, nástěnky, vystavené lahve alkoholu či nádoby s kakaem nebo proteinovým nápojem. Soustřeďte se na minimalismus, protože ten je ve vašem případě klíčem k vítězství. 

2. Odstraňte přebytečný nábytek

Znáte pocit, který máte při prvním otevření dveří luxusního hotelového pokoje na dovolené? Přesně tak by se měla cítit vaše návštěva.


V místnostech nechte pouze minimum nábytku, všechny by měly být vzdušné, světlé a čisté. Využijte také vhodné doplňky, které pokud možno slaďte do jedné barvy. Rozhodně se vyhněte křiklavým barvám, ať to u vás nevypadá jako na Matějské. 

3. Nezapomeňte na vůni!

Nový majitel se do svého vysněného bytu nezamiluje jen na základě zraku, ale i čichu. Proto se v takových situacích doporučuje využít voňavých mýdel v koupelně, vonných tyčinek na WC a osvěžovačů vzduchu v předsíních či chodbách. Pocit domova vytvářejí také přírodní vůně. Čerstvé květiny nebo ovoce skvěle provoní váš obývací pokoj. Vůně čerstvě vypraného prádla zase podvědomě zatraktivní ložnici. 

4. Zesvětlete pokoje

Ponurá tma jako v jeskyni nepůsobí dobře. Pokud venku svítí slunce, vpusťte jeho hřejivé paprsky dovnitř! Pokud ne, zajistěte alespoň dostatek světla pomocí lampiček a různých dalších světel. 

5. Zkuste upéct dezert

Nejsme v žádném pořadu pro amatérské kuchaře, prodáváme byt, namítnete. Nicméně taková vůně čerstvě upečené bábovky z kuchyně vyvolá v potenciálních zájemcích o vaši nemovitost příjemný pocit domova. A když se později budou rozhodovat mezi vaší nemovitostí a několika dalšími, jistě dostanou chuť na bábovku a přiřadí vašemu bytu či domu plusové body. 

6. Čistá koupelna je základ

Jednou z nejdůležitějších místností je bezpochyby koupelna. Z ní musí vyzařovat čistota, protože se přece jen jedná o nejintimnější místnost v domě, a tak jakýkoliv nedostatek může v zájemcích vyvolat pocit nepohodlí. A vy rozhodně nechcete, aby ztratili zájem jen kvůli tomu, že by se pak „báli sednout si na záchod“.


Koupelnu proto vyšperkujte, jako v hotelu. Novou roli toaletního papíru složte do špičky, přidejte voňavou, nově rozbalenou a dosud nepoužitou kostku mýdla a rovněž mýdlo tekuté. Čisté a vyprané ručníky stylově složte a vystavte na odiv. Schovejte všechny použité předměty vaší osobní hygieny od kartáčků na zuby přes tyčinky do uší a žiletky. Nepůsobí to dobře. A vaše zrcadlo? To se musí lesknout. 

A co další tipy? 

Těch je pochopitelně celá řada. Každému se líbí něco jiného, nicméně všichni se pravděpodobně shodnou na tom, že minimalistická elegance udělá z vaší, byť průměrné, nemovitosti o něco atraktivnější kousek a vytvoří v zájemcích tolik důležitý pocit domova. Držíme vám palce!

publikováno redakci hypoteka.cz

Naším cílem je vám pomáhat dělat správná finanční rozhodnutí při tak důležitém životním okamžiku, jako je pořízení vlastního bydlení.

Sdílet článek na:

Potřebujete více informací?

nebo

nás kontaktujte zdarma na telefonním čísle 800 212 220

Sledujte násna Facebooku