Pořiďte svému domu trendy omítku

BYDLENÍ
26.01.17
Přečteno 73 krát

Bude vypadat jako nový

Říká se, že šaty dělají člověka. A podobně to platí i u domů. Nová omítka dokáže i se starším domem udělat hotové zázraky. Jakou omítku ale vybrat? Poradíme vám, co je v této oblasti právě „in“.

Hypoteční kalkulačka Spočítat Spočítat Spočítat Rádi vám poradíme po telefonu

Ačkoliv asi každého z nás na omítce na první pohled zaujme především barva, řídit se při výběru pouze tím, že máme rádi zelenou, není ten nejlepší nápad. Omítka, kterou si pro svůj dům vyberete, by měla splňovat především kvalitativní parametry

Snadná údržba i šetrnost k okolí

Kdo z nás by nechtěl krásnou a čistou fasádu s minimálními požadavky na údržbu. Moderní omítky proto musí spojovat mnoho různých požadovaných vlastností do jednoho celku tak, aby uspokojily náročné požadavky dnešní doby.


 „Moderní omítky musí svým majitelům především šetřit čas a peníze, být ohleduplné k životnímu prostředí a ještě k tomu dobře vypadat. A jen opravdu kvalitní omítky dokáží všechny tyto požadavky uspokojit,“ vysvětluje ředitel marketingu společnosti PRO-DOMA stavebniny Jan Minář. „Rychlou a snadnou aplikací bez nutnosti přetírání šetří čas. Samočistitelností a rezistencí vůči řasám šetří peníze díky delším intervalům údržby. Životní prostředí pak chrání tím, že neobsahují látky, které nepříznivě působí na okolí. Navíc ještě dobře vypadají,“ doplňuje. 

Natahování omítky

Silikon, akrylát, silikát?

Dříve se omítky dělily podle materiálové báze, ze které se vyráběly, a od toho se také odvíjely jejich vlastnosti. Existovaly omítky akrylátové, silikonové nebo silikátové a vybrat tu nejvhodnější byla občas docela alchymie.


Dnes je ale naštěstí situace o mnoho jednodušší. Moderní omítky v sobě promítají nejnovější poznatky a není nutné je dělit podle materiálové báze. Moderní omítku tak vybíráme podle toho, jaké máme požadavky na její funkčnost.


Pokud náš dům stojí na vlhkém místě, volíme omítku, která dokáže regulovat vlhkost na svém povrchu, a proto přirozeně odolává růstu řas. Pro stavby nacházející se v prašných oblastech, jako třeba v rušných centrech měst, jsou pak vhodné omítky s umocněným samočistícím efektem. Pokud potřebujeme, aby omítka rychle schla, sáhneme po hydrofilní omítce. 

Nepřeberné množství designů

Stejně jako se za posledních několik let posunula technologie výroby omítek, pokročil i vývoj jejich vzhledu. Už dávno si tak nemusíte vybírat pouze z několika barevných variant a dvou vzorků textur.

Vedle tradičních a dobře známých zrnitých a rýhovaných textur se čím dál více objevují omítky, které dokáží věrně imitovat povrch přírodních materiálů jako je dřevo, pískovec, žula nebo keramické obkladové pásky.


Pokud jste se rozhodli dát vašemu domu nový kabát, zajděte do nejbližší prodejny stavebnin PRO-DOMA, kde vám vše podrobně odborně vysvětlí a také poradí, která omítka se nejlépe hodí právě pro váš dům. Při platbě kreditní či debetní kartou s bene+ navíc získáte odměnu 4 % nebo 2 % ze zaplacené částky.


Přejeme úspěšnou rekonstrukci!

Tento článek je reklamním sdělením společnosti PRO-DOMA stavebniny. 

publikováno redakci hypoteka.cz

Naším cílem je vám pomáhat dělat správná finanční rozhodnutí při tak důležitém životním okamžiku, jako je pořízení vlastního bydlení.

Sdílet článek na:

Potřebujete více informací?

nebo

nás kontaktujte zdarma na telefonním čísle 800 212 220

Sledujte násna Facebooku