Jak zaujmout inzerátem na prodej bytu?

PENÍZE
18.01.17
Přečteno 198 krát

Prodáváte byt a rádi byste vynikli mezi stovkami konkurečních inzerátů na realitních serverech? Naučíme vás, jak vytvořit lákavou nabídku, která zaručeně přitáhne pozornost.

S našimi pěti jednoduchými tipy na realitních serverech zaručeně vyniknete. 

Hypoteční kalkulačka Spočítat Spočítat Spočítat Rádi vám poradíme po telefonu

1. Pište pravdu a nic než pravdu

Poutavá slova v rozvinutých a přitažlivých větách sice udělají z vašeho průměrného bytu diamantový palác, případnou prohlídkou však pouze ztratíte čas zájemců, ale i svůj vlastní.

Lidé chtějí číst pravdu, a tak pokud váš byt není moderní, světlý, ani v atraktivní lokalitě, nesnažte se to do inzerátu za každou cenu vtlačit.


2. Vypíchněte silné stránky

Je silnou stránkou vašeho bytu lokalita a občanská vybavenost? Napište to! Je to obrovská terasa či předzahrádka? Fakt, že byt nabízíte i s drahou kuchyňskou linkou nebo vybaveným obývacím pokojem? Najděte hlavní přednost vašeho bytu, na níž postavíte nejen nadpis a text inzerátu, ale i přiložené fotografie.


3. Dejte si záležet na fotografiích

Pokud vyfotíte mobilem váš neuklizený kutloch, který postrádá jakoukoliv atraktivitu, garantujeme vám, že inzerát budete mít vystavený hodně dlouho. Mrkněte na naše tipy, jak nejlépe připravit vaši nemovitost na prohlídku.

Ukliďte si, sežeňte kvalitní fotoaparát, počkejte na denní světlo a vyfoťte všechny místnosti tak, aby si zájemce dokázal dokonale představit, jak to ve vašem bytě vypadá.


4. Napište vše důležité

Už víte, co mají zájemci o byt rádi. Co naopak nesnášejí? Když se v inzerátu nedočtou, zda je zmíněné garážové stání zahrnuto v prodejní ceně bytu, jestli dům o devíti patrech má výtah, nebo kolik zhruba činí měsíční platba na energie.

Ideální je, představíte-li si sami sebe v kůži zájemce o vlastní bydlení. Co vše byste o bytě chtěl vědět?


5. Prodává především cena a lokalita

Ať už se vám podaří do těla inzerátu vepsat sebevětší literární skvost, o následné koupi rozhoduje ve většině případů cena v poměru k daným proporcím bytu a lokalitě. Celková atraktivita bytu, ať už v něm chce zájemce bydlet, či ho pronajímat, je klíčová.


Proč to píšeme? Protože byt u Staroměstského náměstí za průměrnou cenu prodáte i bez zbytečného rozmýšlení nad květnatými větami inzerátu, naopak předraženou panelákovou špeluňku na kriminalitou proslulém sídlišti neprodá ani text od Vrchlického. Přemrštěnou cenou sice pozornost také přitáhnete, ovšem ne zrovna takovou, jakou byste si asi přáli.


A jak to nedělat?

„Byt 3+1 k prodeji, Praha 9 u metra Hloubětín, 8mil, možnost gar.stání. Bez nábytku, kuch.linka, pračka.“

Ten, kdo takový inzerát psal, jej očividně odbyl, a díky naprosto nejasnému a nekompletnímu sdělení svůj byt nejspíš neprodá. 


Znáte nějaké další zaručené tipy? Nebo nám chcete poslat odkaz na podobně povedené inzeráty? Na vaše zprávy se těšíme na našem Facebookupublikováno redakci hypoteka.cz

Naším cílem je vám pomáhat dělat správná finanční rozhodnutí při tak důležitém životním okamžiku, jako je pořízení vlastního bydlení.

Sdílet článek na:

Potřebujete více informací?

nebo

nás kontaktujte zdarma na telefonním čísle 800 212 220

Sledujte násna Facebooku