Kuchyně, kterou budete milovat

BYDLENÍ
16.05.17
Přečteno 147 krát

Vaření je součást každodenního života, ale čím dál více lidí ho má jako svůj koníček. Abyste se mu mohli věnovat opravdu naplno, musíte se ve své kuchyni cítit jako ryba ve vodě. Jak na to, vám poradíme v dnešním článku.

Jak vlastně začít?

Plánování kuchyně není věc, která by se měla podceňovat. Ať už rekonstruujete starý byt nebo stavíte dům, právě kuchyně by měla být jednou z prvních místností, kde začít. Základní rozvržení byste měli mít hotové už během stavby, kdy se realizují instalace vody a elektřiny pro budoucí spotřebiče. Stačí jen znát pár základních triků a vědět, na koho se obrátit.

Hypoteční kalkulačka Spočítat Spočítat Spočítat Rádi vám poradíme po telefonu

Nemáte na to hlavu? Nevadí!

Umístit tolik spotřebičů, myslet na správné rozmístění pracovních ploch, naplánovat rozvody, odvětrávání, vodu… Pro nezkušeného může být stavba kuchyně doslova extrémně náročným úkolem, v němž může udělat obrovské množství chyb. V kuchyni se hospodaří s každým koutkem místa, a abyste si byli jisti, že jste prostor využili na maximum, je někdy lepší nechat tuto práci profesionálům.

Získejte odměnu až 7% při platbě kartou v Datartu

Stejně tak vám poradí i s výběrem vhodných spotřebičů. I ty můžete vybrat přesně na míru svým potřebám a stylu kuchyně, který uznáváte. U elektrospotřebičů nejvíce vzrostla poptávka po parních troubách, na které se čím dál více zaměřují i samotní výrobci. Proto jsou dnes tyto technologie dostupné v široké šíři modelů s různým stupněm a využitím páry. „V parní troubě lze připravit jídlo nejen zdravě, ale i velice chutně. Vše bez použití tuku a soli. Takto přichystané pokrmy ocení zejména opravdoví labužníci. Dalším argumentem pro pořízení parní trouby je úspora energie a rychlost pečení,“ doplňuje Iva Vrbová, manažerka Kuchyňských studií DATART.

A co trendy?

Trendem pro rok 2017 jsou povrchy, které dokonale imitují přírodní materiály, takže ani okem, ani hmatem nepoznáte rozdíl od těch originálních. Jejich velkým benefitem je snadná a rychlá údržba, což ocení rodiny a všichni, kteří jsou časově velmi vytížení a nestíhají se věnovat dennodenně domácímu úklidu. Navíc na rozdíl od přírodních materiálů, které časem mění tvar i barvu, si jejich dokonalé imitace zachovávají svou barevnost a nevysychají. „V nabídce máme povrchy, které vypadají úplně stejně jako dřevo – včetně patiny dodávající punc letitosti a nepravidelných rýh v novém povrchu. Dokonce v sortimentu dvířkoviny nabízíme také materiály imitující beton,“ informuje Iva Vrbová. 

publikováno redakci hypoteka.cz

Naším cílem je vám pomáhat dělat správná finanční rozhodnutí při tak důležitém životním okamžiku, jako je pořízení vlastního bydlení.

Sdílet článek na:

Potřebujete více informací?

nebo

nás kontaktujte zdarma na telefonním čísle 800 212 220

Sledujte násna Facebooku